Sugar Rush 1000

Sugar Rush 1000 – recenzie editorială

de Pragmatic Play

RTP
96,53%
Nivel de risc
Volatilitate ridicată
Câștig maxim posibil
25.000x
Format grilă
7x7
Linii de câștig
Cluster Pays
Lansat
18.03.2024
RTP
96,53%
Câștig maxim posibil
25.000x
Linii de câștig
Cluster Pays

Multiplicatori lipicioși pe grila 7x7 în demo

O rundă gratuită de Sugar Rush 1000 arată mai mult decât o dată obișnuită, pentru că aici multiplicatorii rămân lipiți de celule. În jocul de bază orice spot marcat dispare la finalul lanțului de Tumble, dar în Rotiri gratuite aceeași celulă își păstrează multiplicatorul de la o rotire la alta, crescând de la x2 până la x1024. Varianta Super începe chiar cu toate cele 49 de celule acoperite cu x2. Grila de 7×7 cu Cluster Pays, Volatilitate ridicată și RTP de 96,53% se comportă deci diferit între cele două moduri, iar proba gratuită lasă să se vadă exact această diferență înainte de orice miză reală.

Joacă la aceste cazinouri

  • 1XBET Fiecare 20 de unități pariate aduc un punct de fidelitate, convertit la 1% din valoare în sold de bonus. Patru trepte separă jucătorii: la 500 de puncte rata de conversie urcă la 1,5%, iar la 2000 de puncte ajunge la 2%, cu un plafon lunar de 300 de unități. Spre site

18+Această listă conține linkuri comerciale către operatori.

Joacă responsabil, nu pentru venit, și fixează-ți dinainte o limită de cheltuieli.

Sugar Rush 1000: suprafața fixă și gradele de libertate

Același șablon, trei temperaturi diferite

Fundalul comută între violet deschis, purpuriu și magenta, dar grila rămâne identică: șapte coloane pe șapte rânduri, aceeași structură de 49 de celule. Sugar Rush 1000 nu oferă o singură experiență, ci trei variante construite pe același schelet mecanic. Modul de bază șterge multiplicatorii după fiecare lanț de căderi. Rotirile gratuite îi păstrează pe toată durata rundei. Super Free Spins umple toate celulele cu multiplicatori x2 înainte de prima rotire. Diferența esențială nu este vizuală, ci temporală: cât timp au la dispoziție multiplicatorii să crească și să acumuleze valoare.

Persistența multiplicatorilor definește modul

  • Celula explodată de două ori primește x2, apoi se dublează la fiecare explozie nouă, până la x1024.
  • Modul de bază: markerii dispar când se termină căderile din rotirea curentă.
  • Rotiri gratuite: toți markerii rămân până la finalul rundei și cresc de la o rotire la alta.
  • Super Free Spins: fiecare din cele 49 de celule începe cu x2, prima explozie repetată urcă direct la x4.
  • Dacă o combinație atinge mai multe celule marcate, valorile se adună înainte de aplicare.

Variantele gratuite și sacrificiul din RTP

VariantăCostRTPStare inițială
Rotiri naturale3-7 Scatter96.53%Celule nemarcate
Buy Free Spins100x pariu96.52%Celule nemarcate
Buy Super Free Spins500x pariu96.44%Toate celulele x2

Cumpărarea instantanee și cursa contra cronometru

Popup cumpără Super Free Spins la $1.000,00, cu buton X roșu și bifă verde de confirmare

Butonul roșu cere 100x pariul pentru acces direct la Rotiri gratuite, cel turcoaz 500x pentru varianta Super, ambele cu o fereastră de confirmare înainte de execuție. Cumpărarea elimină așteptarea, dar nu schimbă matematica: diferențele de RTP sunt zecimale, iar adevărata schimbare este de natură temporală. Plafonul de 25.000x pariul poate opri runda înainte de epuizarea rotirilor rămase. Cu cât multiplicatorii au mai mult timp să acumuleze, cu atât cresc șansele ca rundă să se încheie prin atingerea plafonului, nu prin ultima rotire. Cumpărarea schimbă doar momentul intrării, nu și regulile jocului.

Administrarea fondurilor și strategia de joc

Alegerea cu efectul cel mai scump în Sugar Rush 1000 nu e rotirea, ci cumpărarea: două butoane din stânga grilei pornesc runde plătite de 100x sau 500x pariul, fiecare cu un RTP propriu. Miza și viteza rotirilor rămân singurele alte decizii documentate, iar consecințele lor diferă radical între ele.

Cumpărarea rundei Super: 500x pariul
Butonul BUY Super FREE SPINS costă 500x pariul total și pornește o rundă cu toate cele 49 de celule deja la Multiplicator x2, stare imposibil de obținut natural. RTP-ul documentat scade la 96,44%, sub 96,53% din jocul de bază; o rundă cumpărată la $2 a returnat în captură $149,60 din $1.000 plătiți.
Cumpărarea Rotirilor gratuite: 100x pariul
Butonul roșu BUY FREE SPINS declanșează imediat runda obișnuită contra 100x pariul, cu 10 până la 30 de rotiri în funcție de Scatter-urile din rotirea de cumpărare. RTP-ul scade la 96,52%; numărul exact de rotiri rămâne aleatoriu la fiecare achiziție, iar retriggerele urmează aceeași tabelă.
Miza față de plafonul de 25.000x
Miza, între $0,20 și $240, e singura valoare care scalează direct câștigul maxim: plafonul de 25.000x înseamnă $5.000 la miza minimă și până la $6.000.000 teoretic la cea maximă, dar runda se oprește imediat la atingerea lui. Volatilitatea ridicată nu garantează frecvența câștigurilor, iar cumpărările se calculează din aceeași miză.

Pașii jocului

O rotire în Sugar Rush 1000 urmează un ciclu scurt: se stabilește miza, se lansează grila 7x7, iar orice câștig Cluster Pays pornește seria Tumble, cu simboluri noi până la epuizarea combinațiilor. Decizia revine după fiecare rundă: miza curentă se păstrează sau se schimbă înainte de următorul SPIN.

1. Stabilește miza
Butoanele + și - reglează miza totală și afișează meniul de pariere, cu o valoare între $0.20 și $240.00. Miza aleasă se aplică fiecărei rotiri până când este modificată din nou.
2. Pornește rotirea
Butonul SPIN, tasta SPACE sau ENTER lansează o rotire pe grila 7x7. Simbolurile se opresc, iar orice grup de minimum 5 simboluri identice legate orizontal sau vertical formează un câștig Cluster Pays.
3. Urmează seria Tumble
Simbolurile câștigătoare explodează, restul coboară și de sus sosesc altele noi; Tumble reia verificarea până nu se mai formează grupuri. Exploziile repetate pe aceeași celulă creează un Multiplicator de la x2, care se dublează. Câștigul total al seriei trece în credit.
4. Scatter și Rotiri gratuite
Trei sau mai multe simboluri Scatter oriunde pe grilă declanșează Rotiri gratuite, în care celulele marcate cu Multiplicator rămân pe loc până la finalul rundei. Fără Scatter, ciclul se reia de la miză și o nouă rotire.

Moduri de joc și funcții

Multiplicatorul unei celule pornește la x2 și se dublează la fiecare explozie repetată pe aceeași poziție, până la x1024. Toate cele trei moduri de joc folosesc acest sistem; diferă durata marcajelor: o secvență Tumble în jocul de bază, întreaga rundă de rotiri gratuite sau o rundă cumpărată ce pornește cu toate cele 49 de celule deja la x2.

Free Spins Left 10 pe fundal albastru, trei simboluri SCATTER rachetă și două etichete Bonus Active
Base GameCâștigul minim cere 5 simboluri identice legate orizontal sau vertical pe cele 49 de celule ale grilei 7x7, plătite prin Cluster Pays. După plată, Tumble îndepărtează clusterul și completează grila cu simboluri noi; o celulă atinsă de două explozii primește un Multiplicator x2, dublat la fiecare explozie următoare până la x1024. La sfârșitul secvenței toate marcajele se șterg, iar câștigul rundei e plafonat la 25.000x pariul.
Free Spins3, 4, 5, 6 sau 7 simboluri Scatter oriunde pe grilă acordă 10, 12, 15, 20, respectiv 30 de rotiri gratuite, cu aceeași tabelă valabilă și la retrigger. Marcajele cu Multiplicator rămân pe grilă pe tot parcursul rundei și continuă să crească, nu se șterg după fiecare rotire; dacă totalul atinge 25.000x pariul, runda se încheie pe loc, cu rotirile rămase anulate.
Super Free SpinsRunda se cumpără cu 500x pariul total și nu se poate declanșa natural: toate cele 49 de celule încep cu Multiplicator x2 deja aplicat, așa că prima explozie repetată pe o celulă sare direct la x4. Numărul de Scatter din rotirea de cumpărare fixează 10, 12, 15, 20 sau 30 de rotiri; păstrarea marcajelor pe toată runda și plafonul de 25.000x rămân neschimbate.

Capturi de ecran

Grilă de bază 7x7 cu ursuleți gumați, bomboane rotunde și stele verzi, butoane de cumpărare Free Spins vizibile
Grilă cu trei simboluri SCATTER rachetă și două etichete Bonus Active, credit $99,000.00
Ecran Congratulations: 10 Free Spins câștigate, pariu $3.00, credit $99,691.00
Free Spins Left 9 pe fundal violet, două simboluri SCATTER rachetă vizibile, pariu $3.00
Super Free Spins Left 9 pe fundal roz, grilă acoperită de plăcuțe aurii cu multiplicator, pariu $2.00
Congratulations: câștig total $149.60 din 10 Super Free Spins, credit $99,149.60
×
Grilă de bază 7x7 cu ursuleți gumați, bomboane rotunde și stele verzi, butoane de cumpărare Free Spins vizibile
‹1 / 6›
×
Grilă cu trei simboluri SCATTER rachetă și două etichete Bonus Active, credit $99,000.00
‹2 / 6›
×
Ecran Congratulations: 10 Free Spins câștigate, pariu $3.00, credit $99,691.00
‹3 / 6›
×
Free Spins Left 9 pe fundal violet, două simboluri SCATTER rachetă vizibile, pariu $3.00
‹4 / 6›
×
Super Free Spins Left 9 pe fundal roz, grilă acoperită de plăcuțe aurii cu multiplicator, pariu $2.00
‹5 / 6›
×
Congratulations: câștig total $149.60 din 10 Super Free Spins, credit $99,149.60
‹6 / 6›

Simboluri și câștiguri asociate

Tabel de plăți pagina 1/7 cu bomboane, inimă, banană, stea, ursuleți gumați și simbolul SCATTER
Simbol Rol X5X6X7X8X9X10X11X12X13X14X15
Pink Round CandyHigh1,001,501,752,002,505,007,5015,0035,0070,00150,00
Orange HeartHigh0,751,001,251,502,004,006,0012,5030,0060,00100,00
Purple BananaHigh0,500,751,001,251,503,004,5010,0020,0040,0060,00
Green StarHigh0,400,500,751,001,252,003,005,0010,0020,0040,00
Red Gummy BearLow0,300,400,500,751,001,502,503,508,0015,0030,00
Purple Gummy BearLow0,250,300,400,500,751,252,003,006,0012,0025,00
Orange Gummy BearLow0,200,250,300,400,501,001,502,505,0010,0020,00
SCATTERScatter

Seria

Sugar Rush

Jocuri în serie4

Cumpărarea de 500x din Sugar Rush 1000 pornește runda Super Free Spins cu multiplicatori x2 deja așezați pe toate cele 49 de celule, o opțiune absentă din Sugar Rush și Sugar Rush Xmas, unde singura cumpărare costă 100x. Restul structurii rămâne comun: grila 7x7 cu plăți cluster, funcția tumble și aceeași tabelă de scatteri, 3–7 simboluri pentru 10–30 de rotiri. RTP-ul implicit urcă la 96,53%, peste 96,50% cât au primele două, dar cumpărarea Super Free Spins îl coboară la 96,44%. Sugar Rush Super Scatter păstrează ambele cumpărări și adaugă pariuri speciale; aici ele lipsesc.

Oferte de bonus

Bonus cumpărabil
Da

Bonus la cumpărare

  • Free Spinscost 100,00x
  • Super Free Spinscost 500,00x

Compatibilitate cu dispozitivele

Rotiri automate
Da

Modalități de plasare a pariurilor

Bet minim
0,20
Suma maximă a pariului
240,00
Monedă
USD

Cine se află în spatele jocului

Pragmatic Play

Peste 600 de sloturi active în această colecție, de la Wolf Gold și Sweet Bonanza până la seria Big Bass, arată tiparul Pragmatic Play: teme repetate — animale, comori, mitologie greacă și egipteană, fructe clasice — reluate constant prin mecanici Hold and Spin, Money Collect și Tumble. Compania distribuie catalogul printr-o singură integrare API, cu sediul în Gibraltar și licențe la Malta Gaming Authority și UK Gambling Commission. Construcția mobile-first HTML5 explică ritmul lansărilor și consistența funcțiilor între sloturi, Megaways, jocuri crash și scratchcard-uri.

Caracteristicile jocului

  • Cluster Pays
  • Rotiri gratuite
  • Multiplicator
  • Scatter
  • Tumble

Universul vizual al jocului

Bucate culinare

Verdictul editorilor

Aspecte pozitive

  • Multiplicatorii de poziție rămân pe grilă toată runda gratuită și se dublează până la x1024, susținând câștigurile mari
  • Rotirile gratuite pornesc natural, de la 3 scatteri, și se redeclanșează: proba fără miză arată mecanica completă

Dezavantaje

  • Varianta Super nu se declanșează natural; activarea costă 500x miza și coboară RTP-ul la 96,44%

Întrebări frecvente

Cum se câștigă la Sugar Rush 1000?

Grila de 7×7 plătește prin Cluster Pays: sunt necesare minimum 5 simboluri identice legate orizontal sau vertical, fără linii de plată. Toate clusterele dintr-un spin plătesc simultan, iar pentru fiecare combinație se acordă doar câștigul cel mai mare. După plată, simbolurile câștigătoare dispar și cad altele prin Tumble, până nu mai apare nicio combinație.

Cum funcționează Multiplicatorii de pe grilă?

Multiplicatorii cresc de la x2 la x1024, dublându-se la fiecare explozie nouă pe aceeași celulă; prima explozie doar marchează locul. Un cluster care atinge mai multe celule marcate adună valorile lor. În jocul de bază semnele dispar la finalul secvenței Tumble, iar în Rotirile gratuite rămân pe grilă până la capătul rundei.

Câte Rotiri gratuite poți primi și cum le declanșezi?

3, 4, 5, 6 sau 7 simboluri Scatter oriunde pe grilă aduc 10, 12, 15, 20 respectiv 30 de Rotiri gratuite; aceeași scară se aplică și la redeclanșarea din interiorul rundei. Pe durata funcției intră în joc role speciale, iar celulele marcate cu Multiplicator nu se mai resetează între rotiri, ci cresc de la o rotire la alta.

Ce sunt Super Rotirile gratuite?

Este varianta în care toate cele 49 de celule încep cu Multiplicator x2 deja aplicat, deci prima reactivare a unei celule urcă direct la x4. Modul nu se declanșează natural: se cumpără cu 500x miza, iar numărul de rotiri, între 10 și 30, este decis de câte Scattere cad în spinul de pornire.

Care este câștigul maxim la Sugar Rush 1000?

Plafonul este 25.000x miza, valabil atât în jocul de bază, cât și în Rotirile gratuite. Limita se aplică pe totalul rundei: dacă suma atinge 25.000x, runda se încheie imediat, câștigul se acordă, iar rotirile sau tumble-urile rămase se pierd.

Ce RTP și ce volatilitate are Sugar Rush 1000?

RTP-ul de bază este 96,53%; la cumpărarea Rotirilor gratuite este 96,52%, iar la Super Rotiri gratuite 96,44%. Volatilitate ridicată (5/5): jocul plătește mai rar în medie, dar șansa unor câștiguri mari într-un interval scurt este mai mare.

Publicat la
01.10.2026
Actualizat
01.10.2026